Aktietips Start Aktieordlista    Sök forum   Medlemmar    Bli medlem    Profil   Logga in   Logga in 

Tobias Holmberg med fler svenska mästare i entreprenörskap

 
Skapa nytt ämne   Svara på ämnet    Forumindex -> Svenska ekonomiska nyheter
Föregående ämne :: Nästa ämne  
Författare Meddelande
100procent



Registreringsdatum: 29 mars 2008
Inlägg: 13
Ort: Umeå

InläggPostat: tis jul 08, 2008 12:44 pm    Rubrik: Tobias Holmberg med fler svenska mästare i entreprenörskap Svara med citat

Umeåstudenter svenska mästare i entreprenörskap

För andra året i rad har Umeå universitet vunnit SM i socialt entreprenörskap för studenter.

Förutom äran innebär vinsten att SIFE Umeå kommer att representera Sverige i VM-finalen i Singapore i oktober. Sife Umeå får nu vara till Singapore och representera Sverige på ett så stort VM med över 2500 deltagare.

Tobias Holmberg en av projektledarna på Sife Umeå Universitet säger att han är mycket stolt och ser mycket fram emot att få fara till Singapore och representera Sverige i denna världscup!

SIFE, Students In Free Enterprise, är ett internationellt utbildningskoncept för studenter vid universitet och högskolor. Studenter bildar team och skapar projekt som de tar från idé till resultat, och kombinerar samhällsnytta med att göra affärer.

Läs mer om Sife Umeå www.sifeumea.se
Till överst på sidan
Användarens profil Skicka personligt meddelande
Visa inlägg nyare än:   
Skapa nytt ämne   Svara på ämnet    Forumindex -> Svenska ekonomiska nyheter Alla tider är GMT + 1 timme (svensk normaltid)
Sida 1 av 1

 
Hoppa till:  
Du kan inte skapa nya inlägg i det här forumet
Du kan inte svara på inlägg i det här forumet
Du kan inte ändra dina inlägg i det här forumet
Du kan inte ta bort dina inlägg i det här forumet
Du kan inte rösta i det här forumet


Powered by phpBB © Mediadream Webbyrå

Aktietips, Fondtips 2004 - 2007